אתה לא מחובר. (התחבר)
(יציאה)
מסרים (0)

ניהול מסננים

עמוד ניהול המסננים מאפשר לך לציין אלו מסננים מופעלים לשם הצגת טקסט ובאיזה סדר. הוא מספק גם גישה להגדרות העמוד המסופקים ע"י כמה מסננים שונים. מסננים מופעלים עבור רוב משתמש-טקסט ב-Moodle רגע לפני הצגתו. הם מתירים שינוי עבור 'דקה אחרונה' של הטקסט

מסננים הם משאבים 'בעלי יכולת התקן' . מידע נוסף ניתן לקרוא ב- http://download.moodle.org/modules/filters.php.

בחר במסנן שתרצה להשתמש ע"י 'הסרת ההסתרה' שלהם ע"י צלמית העין. אם יש לך יותר מסנן אחד שלא מוסתר תוכל להחליף את הסדר בהם הם מיוחסים זאת ע"י חצי המעלה ומטה.

TeX notation

TeX notation בעיקר משמש ליצירת רצף פעולות של נוסחאות מתמטיות בגבולות משאבי Moodle

Moodle משתמש בקבצים בינארים חיצוניים ליצירת התמונות אשר יצטרכו להיות מוגדרים במערכת שלך. המסנן בתחילה יחפש LaTeX renderer ( תוכנית Ghostscript נדרשת להיות מותקנת לשם שיטה זו) במידה וקיימת שגיאה בשלב זה, התוכנית תשתמש בתוכנית הבינארית הפשוטה mimetex המוכלת בהפצת ה-Moodle. Letex מותירה את התחום השלם של התחביר, בעוד ש תוכנית ה-mimetex תומכת רק בתת-מערכת מתמטית.

Ghostscript זמינה למערכת Windows וקיים יישום LaTeX הנקרא MikTeX הזמין גם כן.

עמוד ההגדרות מקנה לנתיבים הבינארים של LaTeX ו Ghostscript להיות מוגדרים, יחד עם המבוא ה-LaTeX.

מידע נוסף

MiKTeX
MimeTeX
LaTeX
ghostscript

Word Censorship

Word Censorship סורק טקסט עבור 'bad words' מרשימה מוגדרת מראש. לכל חבילת שפה קיימת רשימת ברירת מחדל משלה, אך הינך יכול להגדיל רשימה כזו משלך. לשם הגדרת רשימה משלך היכנס לעמוד ההגדרות וציין את רשימת המילים שלך. המשתמש יראה את המילים בצורה מטושטשת עם חוסם שחור, אף על פי ש מעבר עם העכבר על מילה יקפיץ את המילה המקורית

Resource Names Auto-Linking

Resource Name Auto-linking סורק טקסט לכותרות משאב הקיימות באותו קורס. כאשר הן תמצאנה, תודגשנה וקישור יווצר. דע כי בכדי להשתמש בזאת בצורה יעילה מומלץ להשתמש בכותרות תיאוריות. למשל כותרת שהיא 'Introduction' הינה דלה מכיוון שכל שימוש במילה 'Introduction' בטקסט יהפוך לקישור בלי להתחשב למה שהיא מתייחסת.

Activity Names Auto-Linking

Activity Name Auto-linking סורק טקסט לכותרות פעילות הקיימים באותו קורס. כאשר תמצאנה הן תודגשנה ויווצר קישור. דע כי בכדי להשתמש בזאת בצורה יעילה מומלץ להשתמש בכותרות תיאוריות. לדוגמא כותרת כמו 'Quiz' הינה דלה מכיוון שכל שימוש במילה 'Introduction' בטקסט יהפוך לקישור בלי להתחשב למה שהיא מתייחסת

Glossary Auto-Linking

מסנן זה סורק את הטקסט עבור מילות מפתח של כל מילון מונחים בקורס. דע, בכל אופן, כי לכל ערך במילון אופצית הקישור חייבת להיות מאופשרת. כאשר אשר הן תמצאנה הן תודגשנה וקישור יווצר.

Email Protection

מסנן ה-Email Protection סורק את הטקסט לכל כתובות הדוא"ל. כאשר הם מגלים אותו הם 'מבולבלים' בכדי לעזור למנוע מערכות אוטומטיות של איסוף דוא"ל מאוסף הדוא"לים. דבר זה יכול להקטין את הסיכון דואר ספאם אם חלק מהאתר ה-Moodle שלך פתוח.

Tidy

מסנן זה סורק טקסט עבור תבניות HTML. כאשר תמצאנה הן תשתמשנה בתפקידים אשר ינסו להפוך את ה-HTML לצורה חוקית. דע כי פנקציונליות ה-tidy חייבת להיבנות בהתקנת ה-PHP בכדי שהיא תעבוד.

Multi-Language Content

מסנן זה מאפשר למשאבים להיווצר בשפות כפולות. שפת המשאב בצורה זו תשתנה כאשר המשתמש משנה את שפת ה-Moodle הנבחרת. בכדי להשתמש במאפיין זה ראשית עליך ליצור תכנים בשפות כפולות (באותו משאב). לאחר מכן סגור בתגים הבאים כל משבצת־ניהול של שפה:

      <lang lang="XX">your_content_here</lang>

Or if you prefer, you may use span tags instead, for example:

      <span lang="XX">your_content_here</span>

אינדקס של כל קבצי העזרה
הצג את העזרה הזו בשפה: English